Senovės Olimpijoje susitiko 75 šalių delegatai

Senovės Olimpijoje susitiko 75 šalių delegatai

2022 07 28


15-oji tarptautinė Nacionalinių olimpinių akademijų (NOA) ir Nacionalinių olimpinių komitetų (NOK) delegatų sesija vyko 2022 m. liepos 16−22 dienomis. Po dvejų su puse metų Tarptautinės olimpinės akademijos (TOA) atnaujintos patalpos Senovės Olimpijoje atvėrė duris NOA ir NOK delegatams - 98 dalyviams iš 75 šalių. Lietuvai atstovavo Lietuvos olimpinės akademijos prezidentė prof. dr. Asta Šarkauskienė.

Atidarymo ceremonijos metu delegatus pasveikino TOA prezidentas Isidoros Kouvelos: „Sveiki sugrįžę! Sveiki sugrįžę namo! Jaučiuosi palaimintas šiandien būdamas čia su jumis! Jūs esate Tarptautinės olimpinės akademijos misijos šerdis. Jūsų atsidavusi olimpinė dvasia TOA darbui, jūsų indėlis ir veiksmai skleidžiant olimpines vertybes ir olimpinį švietimą iš tikrųjų daro jus kaip pagrindinius olimpizmo propagavimo tarnus ir tikrus ambasadorius“.

Šių metų tema buvo „Skaitmeninės olimpinių vertybių propagavimo strategijos“. Dėstytojai nagrinėjo skaitmeninių technologijų galimybes naujoje eroje. Buvo perskaityti septyni pranešimai, kurie suteikė peno apmąstymams ir diskusijoms darbo grupėse.

Taip pat buvo akcentuojamas NOA ir NOK tarpusavio santykių puoselėjimas, galimų kliūčių nustatymas ir olimpinio ugdymo plėtros perspektyvos. Nemažai šalių neturi įsteigę NOA. Analizuotos šios situacijos priežastys. Nuo pat pradžių TOA prezidento užduoti klausimai buvo susiję su šia tema: „Kaip iš 206 nacionalinių olimpinių komitetų beveik pusė jų suvokia NOA reikšmę savo šalyje? Kas iš tikrųjų vyksta su likusiais NOK? Kaip jie į savo vaidmenį ir misiją įtraukia olimpinio judėjimo filosofinius principus?“.  Daroma išvada, kad NOA klestėjimo ir olimpinio švietimo raidos lūžis yra glaudus NOA ir NOK suderinimas: „Jei nori eiti greitai, eik vienas, bet jei nori toli, eik kartu“.

LOA prezidentė

prof. dr. Asta Šarkauskienė