Seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“

Seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“

2020 05 20


Gegužės 19 d. Lietuvos olimpinė akademija organizavo nuotolinį seminarą treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“. Dalyvavo per 200 įvairių sporto šakų trenerių iš visos Lietuvos. Seminaro moderatorė LOA tarybos narė prof. Asta Šarkauskienė supažindino su seminaro tikslais bei lektoriais, pasidalino įžvalgomis apie trenerio darbe iškylančius iššūkius.
LOA referentė olimpiniam ugdymui Ramūnė Motiejūnaitė savo pranešime „Sportuojančių paauglių vertybinių nuostatų ypatumai ir jų ugdymo strategijos“ kalbėjo apie vertybes bendrąja prasme, jų ugdymą, supažindino trenerius su sporto vertybių ugdymo strategijomis bei kalbėjo apie trenerio reikšmę ugdant sportuojantį jaunimą.
Lietuvos sporto universiteto doc. dr. Ilona Tilindienė kalbėjo apie labai svarbius klausimus treniruojant skirtingos lyties sportininkus: mergaičių/merginų ir berniukų/vaikinų psichosocialinius ypatumus. Su klausytojais aptarė, į ką  treneris turėtų atkreipti dėmesį dirbdamas su skirtingos lyties vaikais. 
Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistė, LSU docentė Sandrija Čapkauskienė savo pranešime „Paauglių valgymo sutrikimai. Nutukimas. Faktai apie valgymo sutrikimų priežastis. Prevencija“ atkreipė dėmesį į šių laikų vieną didžiausių problemų – vaikų ir suaugusiųjų nutukimą. Pranešimo metu aptarė pasaulio mokslininkų keliamas problemas apie sveiką gyvenseną. 
Psichologas, VDU Švietimo akademijos bei Vilniaus kolegijos dėstytojas Audrius Ivanauskas gyvenimiškais pavyzdžiais aptarė streso pasireiškimą sporte ir gyvenime, kalbėjo apie trenerio ir sportininko ryšį, kuris padeda išspręsti sporte iškylančias problemas. Vyko aktyvi diskusija ne tik su lektoriumi, bet ir tarp trenerių, analizuotos konkrečios situacijos, ieškota tinkamiausių  sprendimo būdų.
Seminaro organizatoriai dėkoja lektoriams už įdomius ir aktualius pranešimus bei  treneriams už aktyvumą, kuris šį kartą buvo labai didelis.