Nuotolinis seminaras

Nuotolinis seminaras

2023 04 21


Šiandien vyko Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) organizuotas tarptautinis nuotolinis seminaras sporto specialistams ,,Jaunųjų sportininkų motyvacija ir trenerio psichologinė strategija”.

Psichologė, mindfulness ir atjautos mokytoja Jurgita Vainauskienė kalbėjo apie paauglio santykių su suaugusiais ypatumus, kaip svarbu atsižvelgti į paauglių mintis ir jausmus, remtis gerosiomis paauglio savybėmis, matyti jo problemas, kaip paauglio dalyvavimas sporto veiklose gali daryti įtaką jo vystymuisi.

Sporto psichologė Aistė Žemaitytė aptarė vaikų ir jaunuolių fizinio aktyvumo bei modelių kryptis, motyvacines strategijas vaikams ir jaunuoliams, AŠ identiteto formavimą jaunuoliams per fizinį aktyvumą ir kaip digitaliniai produktai gali skatinti fizinį aktyvumą jaunimo tarpe.

Latvijos sporto pedagogikos akademijos sporto psichologė prof. dr. Agita Ābele supažindino su vertybių formavimosi etapais, jų tipais, vidine bei išorine motyvacija, atkreipė dėmesį į faktorių – internetą – turintį įtakos vertybių formavimui šiuolaikiniame pasaulyje, akcentavo kantrybės svarbą pedagogo-trenerio darbe siekiant suprasti, kaip vaikai mato pasaulį, kaip keičiasi vaikų vertybės.

Seminaro moderatorė LOA prezidentė prof. dr. Asta Šarkauskienė padėkojo lektoriams ir klausytojams, pasidžiaugė pastarųjų išsakytoms mintims bei siekiu kuo geriau suprasti savo auklėtinius.