Nuotoliniai mokymai treneriams "XXI a. treneris - sunkumai ir iššūkiai"

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Nuotoliniai mokymai treneriams "XXI a. treneris - sunkumai ir iššūkiai"

Nuotoliniai mokymai treneriams "XXI a. treneris - sunkumai ir iššūkiai"

2021 04 16


Balandžio 15 d. Lietuvos olimpinė akademija, kartu su socialiniais partneriais Vytauto Didžiojo universitetu organizavo nuotolinius mokymus treneriams „XXI a. treneris - sunkumai ir iššūkiai. Treniruočių scenarijų konstravimas: Status Quo ir ateities perspektyvos“. Dalyvavo 130 trenerių, mokytojų, studentų iš visos Lietuvos.
Mokymai buvo skirti sportininko ugdymui, kaip nuolat kintančiai, vientisai dinaminei sistemai, kuri integraliai veikinta nuolat besikeičiančioje socialinėje aplinkoje. Todėl pranešėjai savo dėmesį skyrė klausimui, kaip modeliuoti sportininkų rengimo technologijas, gerinant ugdymo kokybę ir efektyvumą, siekiant išsikeltų tikslų.
Mokymų metu buvo aptartos šiuolaikiniam sportui aktualios temos, remiantis praktinėmis ir teorinėmis perspektyvomis. Pranešėjai su klausytojais diskutavo, kas svarbiausia trenerio darbe, ir kaip suspėti su besikeičiančiomis gyvenimo sąlygomis. Pranešėjai mokymų metu skaitė keturis pranešimus:
1. „Nenuspėjamumas konkurencinėje aplinkoje ir ugdymo praktikos sinergija (Dr. S. Sabaliauskas, Vilniaus universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas).
2. „Fizinis raštingumas sportinės karjeros perspektyvoje“ (Doc. dr. D. Gražulis, Vytauto Didžiojo universitetas).
3. „Visapusiškas vs specializuotas ugdymas: kas lemia geresnius sportinės veiklos rezultatus?“ (Doc. dr. N. Žilinskienė, Vytauto Didžiojo universitetas)
4. „Grįžtamasis ryšys trenerio ir sportininko sąveikoje“ (Lietuvos olimpietis T. Kaukėnas, Vytauto Didžiojo universiteto tyrėjas).

Diskusijose kalbėta apie savireguliacijos vaidmenį sportininkų meistriškumo ugdyme.
Organizatoriai džiaugėsi dalyvių gausa ir aktyvumu, bei pakvietė į būsimus LOA seminarus.