60-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

60-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

2020 09 14


Rugsėjo 4 – 10 dienomis dalyvavau 60- toje Tarptautinės olimpinės akademijos organizuotoje Jaunimo sesijoje. Šių metų sesija buvo išskirtinė, kadangi ji vyko ne Atėnuose, o virtualiai, todėl dalyviai iš visų penkių kontinentų, tuo pačiu metu,  susėsdavo prie savo kompiuterių bendram tikslui – aptarti, pasigilinti ar net padėti išspręsti didžiules problemas, kurios siejasi su  sportu, politika, rasizmu,  žmogiškumu ir pačiomis Olimpinėmis žaidynėmis. Sesijos savaitė buvo itin intensyvi, kadangi buvome suskirstyti į mišrias grupes, kuriose po profesorių paskaitų turėjome užmegzti diskusijas, iš diskusijų suformuluoti klausimus, o po to juos pilnai atsakyti. Visgi, tai nebuvo panašu į Universiteto paskaitas, ar mokyklos pamokas, kadangi diskusijų metu spręsdavome ir aptardavome realias bėdas, kurios supa mus visada. Po stiprių lektorių paskaitų ir ilgų diskusijų tu vis tiek negalėdavai nustoti apie tai galvoti, norėdavosi tiesiog imti ir spręsti problemą, imtis iniciatyvos tuojau pat.
Sesijos metu pasimatė ir koordinatorių profesionalumas, nes netgi ir tokiomis aplinkybėmis, kai sesija vyksta virtualiuoju būdu, per kompiuterio ekraną visados jautėme Olimpinę dvasią. Prie to stipriai prisidėjo papildomos sesijos veiklos, kaip: įvairių šalių kultūrinės prezentacijos, olimpiečių ir paralimpiečių pasakojimai ir dar daug daug įvairiausių veiklų.
Tarptautinės olimpinės akademijos sesijoje patyriau įvairių emocijų, daugiausiai džiaugsmo, pradėjau dar labiau tikėti Olimpiniu judėjimu ir jo dvasia. Tai buvo nuostabus šansas sužinoti begalę dalykų, pažinti įvairiausių kultūrų žmonių. Tenka pripažinti, labiausiai patiko bendrauti su  labai skirtingais žmonėmis, iš įvairiausių pasaulio kampelių, bet siekiančiais bendrų tikslų.

Paulius Martinkėnas
Lietuvos atstovas 60-ojoje TOA Jaunimo sesijoje