59-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

59-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

2019 06 21


Birželio 1 – 15 d.  Graikijoje vyko Tarptautinės olimpinės akademijos Jaunimo sesija. Šiais metais Lietuvai atstovavo Guoda Jonelytė ir Karolis Būdava. Sesijoje dalyvavo 159 dalyviai iš 85 valstybių. Sesijos tema – Olimpinė diplomatija. Olimpinė diplomatija: kaip olimpinis sportas gali atlikti teigiamą vaidmenį tarptautinėje diplomatijoje?  
Lietuvos atstovai pasidalino neišdildomais įspūdžiais apie greitai prabėgusias dienas Olimpijoje.

Laikotarpis birželio 1 – 15 d. įgijo ypatingą vietą mūsų širdyse. Būtent šiomis dienomis vyko Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija, kuri buvo vertinga ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Kelionė prasidėjo nuo neaprėpiamo Atėnų miesto, kuriame kiekvienas kūrinys ir pastatas savotiškai kitoks, įkvepiantis. Turėjome progą išvysti legendinį Senovės Graikijos miesto branduolį – Atėnų akropolį. Senove kvepiančiame mieste įvyko TOA jaunimo sesijos atidarymas, kupinas ne tik informatyvių kalbų, bet ir linksmybių. Atidaryme žodį tarė olimpinių komitetų prezidentai, kurie spindėjo meile ir ryžtu savo darbui.
Olimpijoje kiekvieną rytą skirtingų šalių atstovai pristatydavo tam tikrą sporto šaką, kurią galėdavome išbandyti. Iš pradžių buvo sunku būti lankstiems daugumoje sporto šakų, bet vis labiau pastebėdavome, jog skirtinga sporto šaka – naujas bent menkos mūsų dalies atradimas. Net nepajautėme, kaip greitai teko išbandyti tokius kovų menus kaip karatė, dziudo ir boksas. Kiekvieną popietę turėjome galimybę išklausyti Tarptautinės olimpinės akademijos narių paskaitų. Netgi klausėmės apie pačių olimpiečių sėkmes ir nuosmukiu žaidynėse, kurios buvo tokios įkvepiančios, jog sėdint ir klausant norėjosi tuoj pat stotis ir nuveikti kažką naudingo sau, savo kūnui. Džiugu paminėti, jog ši jaunimo sesija nebuvo sukoncentruota vien į sportą, čia netrūko ir meno kampelių, kuriuose buvo gausu šokių, dainavimo ir netgi tapybos. TOA nepamiršo paliesti ir jautresnių temų diskusijų metu. Kiekvienos diskusijos metu, pasiskirstę grupėmis, turėjome iškelti problemą, kuriai stengdavomės surasti geriausią išeitį. Vėliau pristatinėjome minėtasias problemas visiems. Diskutavome apie visa tai, kas šiomis dienomis yra be galo svarbu – kalbėti ir bandyti spręsti problemas, dažnai iškylančias artimoje aplinkoje. Nepaisant to, tomis savaitėmis Olimpijos miestelis aidėjo nuo futbolo, krepšinio, stalo ir lauko teniso kamuolių, taip pat nuo džiaugsmingų komandų šūksnių estafetėse bei asmeninių užduočių metu. Mūsų nuomone, svarbiausia dienos dalis – socialiniai vakarai, kai kiekviena šalis turėjo progą pristatyti save, savo tradicijas ir kultūros ypatumus. Džiugu, jog turėjome tokią garbę bendrauti su daugiau nei 80 skirtingų šalių atstovais, kurių kiekvienas savotiškai kitoks, įdomus.
Uždarymo ceremonijos metu kiekvienas gavome diplomą, kuris yra ne vien dėkingumo simbolis, bet ir ilgo bei brangaus laikotarpio, kuris kupinas tiek daug gyvenimiškų vertybių ir patirties, įrodymas.

Karolis Būdava ir Guoda Jonelytė

Karolio ir Guodos įspūdžiai įamžinti nuotraukose, kurias galite išvysti galerijoje.