58-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

58-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

2018 07 04


Birželio 16-30 d., kaip ir kasmet, Tarptautinė olimpinė akademija surengė dviejų savaičių jaunimo sesiją, kurioje Lietuvai atstovavo Diana Salnikova. 
Pagrindinė sesijos tema: sportininkas kaip pavyzdys, kuriuo sekama. Visų paskaitų tema: Olimpinio sportininko, kaip pavyzdžio, iššūkiai ir kaip olimpinės treniruotės gali būti tinkama priemonė, kuriant teigiamus pavyzdžius.
Atidarymo ceremonija vyko Atėnuose, kurioje dalyvavo jo ekscelencija Graikijos Respublikos Prezidentas Prokopis Pavlopoulos, Graikijos olimpinio komiteto pirmininkas Spyros Kapralos ir kiti oficialūs asmenys.
Sesija vyko Tarptautinės olimpinės akademijos teritorijoje Olimpijoje, Graikijoje. "Olympia" senovėje yra žinoma kaip pirmųjų olimpinių žaidynių vieta ir iki šios dienos tai yra vieta, kur olimpinė ugnis pirmą kartą uždegama prieš pradedant kelionę į Olimpinių žaidynių miestą.

Taip pat vykome ir į ekskursijas, lankėmės Akropolyje, Olimpijos archeologiniame muziejuje ir vietovėje, kur senovėje buvo surengtos pirmosios Olimpinės žaidynės.

Dėstytojai, skaitę paskaitas yra profesoriai ir mokslininkai iš viso pasaulio sporto, olimpinio švietimo ir kūno kultūros sričių:

 • TOK olimpinio švietimo pirmininkas - Mr Barry Maister
 • Nusipelnęs JAV Kalifornijos universiteto dėstytojas profesorius. Dr. Stephen G. Miller
 • 2018 m. Pyeongchango žiemos olimpinių žaidynių ir žiemos parolimpinių žaidynių organizacinio komiteto pirmininkas - Mr Hee-beom Lee
 • Nusipelnęs Austrijos Karlo Franzenso universiteto profesorius - Prof. Dr. Ing Omar Weiler
 • TOK sporto ir aktyvios visuomenės komiteto pirmininkas ir Tarptautinės vandens sporto federacijos viceprezidentas (FINA) - Mr Sam Ramsamy
 • Olimpinis čempionas (lengvoji atletika) iš Kenijos (1968 m.), Olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas (1972 m.), TOK garbės narys, pirmosios premijos laureatas "Olimpinių laurų vainikas" (2016 m.) - Mr Kipchoge Keino
 • Brokporto koledžo universiteto Niujorke, JAV, profesorius - Prof. Dr. Cesar Torres
 • Kanados universiteto Saskačevano universiteto filosofijos profesorė - Leslie A. Howe
 • Didžiosios Britanijos Koventrio universiteto mokslininkas – Dr. Ian Brittain
 • Didžiosios Britanijos Lafboro universiteto sociologijos profesorius - Prof. Dr Richard Giulianotti
 • Kipro nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas ir Kipro nacionalinės olimpinės akademijos pirmininkas - Mr Dinos Michaelides

Po kiekvienos paskaitos vyko diskusija su dėstytoju, kur dalyviai galėjo užduoti visus jiems rūpimus klausimus. Visi dėstytojai skyrė didelį dėmesį olimpinėms vertybėms ir tai, kaip svarbu jų mokytis ir reklamuoti tiek sportininkams tiek plačiajai visuomenei. Paskutinę paskaitą skaitė Kipro NOK prezidentas, jis skyrė dėmesį į NOK ir jų svarbų vaidmenį tinkamai vystyti olimpinius sportininkus.
Be paskaitų dalyviai taip pat pristatė savo olimpinių žaidynių patirtį ir išbandymus kelyje link svajonės. Sesijoje dalyvavo 176 atstovai iš 98 šalių, tarp jų buvo ir TOK, NOK atstovai, sportininkai ir kūno kultūros mokytojai.
Taip pat kasdien vyko futbolo, krepšinio, tinklinio, teniso ir stalo teniso turnyrai. Kiekvieną dieną prieš pusryčius dalyviai, kurie yra profesionalūs sportininkai, vesdavo įvairių sporto šakų treniruotes. O po vakarienės turėjome ir socialinių vakarų programas. Dalyviai noriai pristatė savo šalis ir tradicijas, vaišino lauktuvėmis ir dovanojo suvenyrus.
Pristatyme dalyvavo ir Lietuva, susijungusios visos trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija pademonstravo šių šalių vieningumą vaizduodama Baltijos kelią. Po rimtos ceremonijos dalies, perėjome prie linksmosios – papasakojome kelis smagius faktus apie savo šalis. Na, o pasirodymą pabaigėme taip pat mūsų valstybes jungiančia švente – Joninėmis.