55-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

55-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija

2015 06 16


Gegužės 24-ąją dieną Atėnuose ant Pnikso kalvos, vienos svarbiausių vietų demokratijos kūrimo eigoje, buvo oficialiai pradėta 55-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija. Kartu su daugiau nei 170 jaunų olimpizmu ir olimpiniu švietimu besidominčių jaunuolių iš 90-ies pasaulio valstybių šioje įspūdingoje ceremonijoje turėjome galimybę sudalyvauti ir mes.

Iškilmingame Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesijos atidaryme dalyvavo Graikijos kultūros ir švietimo ministras Nikos Xydakis, Tarptautinės Olimpinės Akademijos prezidentas Isidoros Kouvelos ir kiti svarbūs svečiai. Po Atėnų simfoninio orkestro pasirodymo, Graikijos prezidentas Prokopis Pavlopoulos tarė sveikinamąjį žodį, kuriuo šių metų jaunimo sesija buvo oficialiai atidaryta.

Prasidėjo dvi įspūdžių kupinos savaitės. Jau kitą dieną išvykome į Olimpiją, pakeliui aplankydami Delfų miestą. Pagrindinės veiklos Tarptautinėje olimpinėje akademijoje buvo paskaitos, grupinės diskusijos, sporto užsiėmimai bei socialiniai vakarai. Apie kiekvieną iš jų dalinamės savo įspūdžiais.

Paskaitos

Sesijos metu turėjome galimybę ne tik susipažinti su iš tolimiausių pasaulio kampelių atvykusiu jaunimu, bet ir įgyti žinių olimpizmo, olimpinio švietimo ir olimpinio judėjimo srityje. Paskaitos vyko beveik kiekvieną dieną, jų metu klausėmės ir sėmėmis patirties iš profesorių, savo tyrimus atliekančių olimpizmo tematika. Iš Tarptautinio Olimpinio komiteto „Sportas Visiems“ komisijos pirmininko Sam Ramsamy (Pietų Afrikos Respublika) išgirdome, kokios yra specifinės Olimpinių Žaidynių charakteristikos, o TOK viceprezidentė Claudia Bokel (Vokietija) pasakojo apie etiką, „švarių“ atletų apsaugojimą. Žinios, kurių pasisėmėme paskaitų metu, yra neįkainojamos ir tikime, kad pravers tiek asmeninio tobulėjimo kelyje, tiek skleidžiant olimpines vertybes mūsų šalyje.
Visas paskaitas galite pamatyti čia

Grupinės diskusijos

Akademinė sesijos dalis mus įtraukė ne tik į įdomių paskaitų, bet ir grupinių diskusijų sūkurį. Visi sesijos dalyviai buvo suskirstyti į grupeles, kuriose savo mintimis ir nuomonėmis dalinosi 10-12 žmonių iš skirtingų pasaulio kampelių. Visos sesijos metu vyko du diskusijų ciklai, kiekviename jų, pasirinkę du rūpimus klausimus, kartu su kitais grupės nariais bandėme į juos rasti atsakymus. Kiekvieno ciklo gale diskusijų rezultatus pristatėme visiems sesijos dalyviams bei dėstytojams. Taip galėjome sužinoti, kokius klausimus kėlė kitos diskusijų grupės bei kokie sprendimo būdai buvo pasiūlyti. Ne viena grupė kėlė klausimus tolerancijos, moterų dalyvavimo sporte, taikos klausimais.
 

Sporto užsiėmimai

Kokia gi olimpinė sesija be sporto. Tik atvykus į akademiją dėmesį atkreipėme į sporto infrastruktūrą – kelios krepšinio ir tinklinio aikštelės, futbolo aikštė, keli teniso kortai, baseinas, stalo tenisas. Viskas paruošta, svarbiausia – sportuok. Įpusėjus pirmąjai savaitei pasirinkome po vieną komandinę, ir vieną individualią sporto šaką - krepšinis, futbolas arba tinklinis ir tenisas arba stalo tenisas. Sesijos metu dalyvavome turnyruose. Žaisti komandoje su profesionaliais sportininkais arba bandyti su jais varžytis – neįkainojama patirtis. Sesijos pabaigoje vyko lengvosios atletikos varžybos – kartu su savo grupėmis (taip, ta pačia, su kuria turėjome grupines diskusijas) šokom į tolį, metėm kamuoliuką, bėgom. Dvi savaites gyvenome aktyviai – tik turint laisvo laiko traukdavome į sporto aikšteles.

Socialiniai vakarai

Dienos pabaigoje laukdavo socialinis vakaras. Kelis kartus žiūrėjome filmus, norintieji dalyvavo poezijos ir literatūros užsiėmimuose, tačiau daugiausiai dėmesio susilaukė šalių prisistatymai. Organizatoriai suteikė galimybę visiems dalyviams pristatyti savo valstybę. Norinčių netrūko – iš viso matėme daugiau nei 30 pasirodymų. Dalyviai šoko, dainavo, kvietė dalyvauti įvairiuose žaidimuose ar pademonstruoti žinias atsakant į klausimus apie konkrečią šalį. Nustebino pasirodymų lygis – delegatai atvyko pasiruošę, atsivežė tradicinius rūbus, maistą, gėrimus. Mes pasirodėme kartu su latviais ir estais – vieningai kaip per Baltijos kelią.


Džiaugiamės galėję būti šios nuostabios iniciatyvos dalimi. Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos olimpinei akademijai už suteiktą galimybę ir tikime, kad įgytos žinios, užmegztos draugystės, patirtis Tarptautinėje Olimpinėje Akademijoje mums leis skleisti Olimpizmo idėjas ir vertybes Lietuvoje.