17-oji Tarptautinė Nacionalinių olimpinių akademijų prezidentų/direktorių sesija

  • Titulinis
  • Naujienos
  • 17-oji Tarptautinė Nacionalinių olimpinių akademijų prezidentų/direktorių sesija

17-oji Tarptautinė Nacionalinių olimpinių akademijų prezidentų/direktorių sesija

2021 11 10


Penkias dienas (2021-11-05/2021-11-09) vyko nuotolinė 17 Tarptautinės olimpinės akademijos nuotolinė sesija nacionalinių olimpinių akademijų prezidentams/direktoriams. Sesijoje dalyvavo daugiau nei 40 šalių atstovai iš viso pasaulio. Lietuvai atstovavo LOA prezidentė prof. dr. Asta Šarkauskienė.
Šių metų diskusijų tema - „Olimpinis judėjimas ir pandemija“. Kiekvieną dieną sesijos dalyviai jungėsi prie kompiuterių ekranų ir programa buvo panaši: pranešimai, diskusijos su pranešėjais ir darbas grupėse. Paskutinę dieną grupės pristatė savo darbus.
Pirmąją sesijos dieną dalyvius pasveikino Tarptautinės olimpinės akademijos prezidentas Isidoros Kouvelos. Prezidentas išreiškė viltį, kad kitais metais sesiją bus galima organizuoti kontaktiniu būdu ir visų nacionalinių olimpinių akademijų prezidentai/direktoriai galės susitikti Olimpijoje. Po renovacijos, kurią finansavo Tarptautinis olimpinis komitetas, visa Olimpijos infrastruktūra bei pastatų interjeras yra atnaujinti, iš esmės pasikeitė estetinis vaizdas. Savo kalboje I. Kouvelos pažymėjo, kad būtina gerbti nacionalinių olimpinių akademijų nepriklausomumą ir sudaryti joms sąlygas kurti ilgalaikę viziją bei palinkėjo darniai dirbti su nacionaliniais olimpiniais komitetais ir kartu veikiant tapti stipresniais.
Nors ir virtualus, tačiau olimpine dvasia persmelktas renginys buvo įkvepiantis tolimesniems darbams, bendrystei. Ir dar kartą patvirtina tai, jog olimpinis judėjimas iš tikrųjų yra apie filosofiją, vertybes, požiūrį ir galiausiai apie tai, kaip kiekvieno iš mūsų viduje deganti ugnis apšviečia mūsų sielą.

LOA prezidentė prof. dr. Asta Šarkauskienė