14-oji Tarptautinės olimpinės akademijos sesija

14-oji Tarptautinės olimpinės akademijos sesija

2018 05 15


Gegužės 6-13 d. Graikijoje vyko Tarptautinė olimpinės akademijos (TOA) sesija pasaulio olimpinių akademijų vadovams ir Nacionalinių olimpinių komitetų atstovams. Šis renginys buvo suorganizuotas jau 14-tą kartą. Šiais metais susirinko 120 dalyvių iš 86 šalių, 10 lektorių, 5 svečiai. Lietuvos olimpinei akademijai atstovavo direktorė Jūratė Vainilaitienė ir administratorė Ramūnė Motiejūnaitė bei Tarybos narė, LTOK atstovė, Vita Balsytė. Šių metų TOA sesijų tema – „Sportininkas kaip pavyzdys kitiems“, o potemė - „Olimpiečiai skatina olimpizmą: žinios ir patirtys olimpiniame švietime“. Tai 7 dienos puikių atsiminimų, paskaitų, diskusijų, vizitų ir pasikeitimų olimpinių vertybių sklaida pasaulyje. Nuvykus į Olimpiją jau pirmą vakarą visi nariai dalyvavo iškilmingame sesijos atidaryme. Sveikinimo žodį tarė TOA prezidentas Isidoros Kouvelos. Dr. Stelios Aggeloudia (Graikija) skaitė pranešimą „Olimpinio medalininko vaidmuo kaip socialinio vaidmens modelis“, o Tarptautinio olimpinio komiteto atstovė, Nicole Girard-Savoy pristatė „Olimpinio solidarumo švietimo programas“. Kadangi Dzeusas negailėjo lietaus Olimpijai, atidarymo ceremonija tęsėsi kitą rytą prie monumento, kur palaidota barono Pierre de Coubertin širdis. Dalyviai padėjo vainiką. Taip pat vainiką padėjo prie paminklo Tarptautinės olimpinės akademijos įkūrėjams John Ketseas ir Carl Diem.

Mokslininkai skaitė pranešimus: Dr. Sebastian Scharff (Vokietija) „Senovės sportininkai kaip "herojai": sporto meistriškumo socialinės ir edukacinės vertybės“; Dr. Uri Schefer (Izraelis) „Sporto vaidmenų modeliai ir jų įtaka dalyvavimui fizinėje veikloje ir vertybių skatinimui“; Prof. Dr Eric Monnin (Prancūzija) „Sporto vaidmenų modeliai, dirbant su jaunais žmonėmis: olimpinio švietimo skatinimas“; Ana de Azevedo (TOK) „TOK Olimpinių vertybių švietimo programos (OVEP)“; Prof. Dr Clément Anicet Guiyama-Massogo (CAR) „Olimpiečių pozicija ir vaidmuo barono Pierre de Coubertin filosofijoje“; Prof. Cameron Myler (JAV) „Sportininkų kaip pavyzdinių vaidmenų atsakomybės ir poreikiai“; Prof. Xenia Argeitaka (Graikija) „Reikšmingi lyčių skirtumai, kai sportininkai laikomi vaidmenų modeliais“; Prof. Francisco Javier Lopez Frias (JAV) „Sporto vaidmenų modeliavimo teorijos ir vaidmenų modelių programų charakteristikos“.  

Visi sesijos dalyviai pasiskirstė į 10 diskusijų grupių, kur diskutavo apie sportininko vaidmenį, ar kiekvienas olimpietis gali skatinti olimpizmą, ar kiekvienas iš mūsų galime skatinti olimpines vertybes. Vienai iš diskusijų grupių vadovavo R. Motiejūnaitė. Dauguma sesijos dalyvių skaitė trumpus pranešimus-pristatymus apie nacionalinių olimpinių akademijų veiklą savo šalyse. Pranešimą apie olimpinį švietimą Lietuvoje skaitė V. Balsytė (apie LTOK veiklą) ir graikų kalba Lietuvos olimpinės akademijos veiklą pristatė R. Motiejūnaitė. Medžiaga bus atspausdinta Tezių rinkinyje.

Sesijos metu, Europos nacionalinių olimpinių akademijų atstovai rinkosi į pasitarimą dėl Europos olimpinių akademijų asociacijos kūrimo. Rugsėjo mėn. Liublijanoje bus patvirtinti asociacijos įstatai.

Sesijos nuotraukas galite rasti čia.