„100 metų Lietuvos olimpiniam sąjūdžiui“

„100 metų Lietuvos olimpiniam sąjūdžiui“

2024 04 20


Lietuvos olimpinė akademija 2024 m. balandžio 19 d. kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, Klaipėdos universitetu bei Klaipėdos miesto savivaldybe sukvietė sporto bendruomenę į mokslinę-praktinę konferenciją „100 metų Lietuvos olimpiniam sąjūdžiui“. Įspūdingas konferencijos dalyvių skaičius – 190: tai olimpiečiai, pedagogai, studentai, mokiniai bei kiti svečiai.

Konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, Klaipėdos universiteto prorektorė doc. dr. Aida Norvilienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patarėjas sporto politikos klausimais Justinas Kinderis bei 2016 m. parolimpinių žaidynių čempionas, plaukikas Hrynenko Bohdan (Ukraina), o šventinę nuotaiką sukūrė Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvas „Danė“.

Konferencijoje dalyvavusiems olimpiečiams Linai Kačiušytei, Justinui Kinderiui, Jadvygai Putinienei, Zigmantui Gudauskui, Jonui Romanovui, Aldonai Grigaliūnienei, Ramunei Adomaitienei ir Mindaugui Bružui buvo įteiktos Lietuvos olimpinės akademijos bei Klaipėdos miesto savivaldybės (klaipėdiečiams) padėkos, o Klaipėdos miesto merui Arvydui Vaitkui, Klaipėdos universiteto prorektorei doc. dr. Aidai Norvilienei ir konferencijos pranešėjams –  Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Lietuvos Olimpinio judėjimo 100-mečio atminimo medaliai.

Konferencijoje skaityti pranešimai ir diskutuota apie mūsų šalies olimpinį paveldą – tai kas mūsų tautą padarė didžia ir pasaulinėje arenoje žinoma. Pranešimus skaitė doc. dr. D. Majauskienė (Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas) „Olimpinio judėjimo ištakos Lietuvoje“, R. Mizeras (Lietuvos nacionalinė biblioteka) „Ar ilgai laukėme pirmųjų olimpinių medalių?“, A. Žukauskas (Lietuvos sporto muziejus)  „Pirmieji olimpiniai žingsniai“, prof. habil. dr.  A. Skurvydas (Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas) „Pasaulio sporto mokslo -10“.

Diskusijoje dalyvavo olimpiečiai Lina Kačiušytė, Zigmantas Gudauskas ir Jonas Romanovas. Konferencijos dalyviai išgirdo įdomių faktų apie olimpiečių treniruočių procesą, apie tai, kas juos paskatino pasirinkti sportininko kelią ir kas motyvavo siekti aukščiausių rezultatų sporte.

Konferencijoje dalyvavo daug jaunųjų sportininkų. Jų energija ir idėjos yra gyvybiškai svarbios mūsų šalies sporto ateities formavimui. Tikimės, kad ši konferencija jiems buvo ne tik pažinimo, bet ir bendruomenės formavimo erdve, kurioje talentai, idėjos ir svajonės susitinka ir įgauna sparnus.

Lietuvos olimpinės akademijos prezidentė palinkėjo jiems atrasti naują įkvėpimo šaltinį, įkvėpimo siekti aukštumų ir įkvėpimo formuojant rytdienos olimpinį paveldą.

Lietuvos olimpinės akademijos prezidentė

Prof. dr. Asta Šarkauskienė