LOA nuotolinė sesija studentams „Žmogaus teisės sporte“

LOA nuotolinė sesija studentams „Žmogaus teisės sporte“

2020 11 19


Tarptautinę studentų dieną, lapkričio 17 d., vyko Lietuvos olimpinės akademijos nuotolinė sesija „Žmogaus teisės sporte“, skirta studentams, jaunimui. Sesijoje dalyvavo studentai iš KU, LSU, ŠU, VDU, VU, Vilniaus kolegijos ir Šiaulių valstybinės kolegijos, TOA jaunimo sesijų dalyviai.  
Dalyvius pasveikino ir sesiją moderavo LOA Tarybos narė, Klaipėdos universiteto profesorė Asta Šarkauskienė. Prof. A. Šarkauskienė pristatė Tarptautinės, Lietuvos ir Europos olimpines akademijas ir jų veiklą.
Pedagogas.lt, fema.lt tinklaraščio kūrėja Marija Serbintaitė savo pranešime
„Lyčių stereotipai sporte“ kalbėjo apie stereotipus pasireiškiančius sporte, su klausytojais analizavo, kodėl moterų sportas nėra toks populiarus, kaip vyrų.
LOA administratorius Karolis Būdava ir LSU studentė Kornelija Obolevičiūtė savo pranešime „E-sportas – fizinio aktyvumo ateitis?” su studentais diskutavo apie elektroninį sportą: kas tai, kaip vyksta treniruotės ir varžybos, kodėl šis sportas populiarėja, kur šio sporto vieta žvelgiant į mūsų tradicinį sportą.
Aptarė šio sporto teigimas ir neigiamas puses.
LSU studentas, Europos jaunimo olimpinio festivalio ambasadorius Paulius Martinkėnas pasidalino įspūdžiais ir patirtimi iš 2020 m. Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesijos, kuri vyko, deja, ne Graikijoje, bet nuotoliniu būdu. Diskusijos vyko trijose darbo grupėse, kurių moderatoriai – TOA jaunimo sesijų dalyviai – Paulius Martinkėnas (2020), K. B
ūdava (2019) ir Ernestas Vaitkevičius (2017).
Po diskusijų grupių parengtos medžiagos pristatymo, sesiją apibendrino LOA referentė olimpiniam ugdymui Ramūnė Motiejūnaitė ir prof. A. Šarkauskienė.