Lietuvos olimpinės akademijos sesija „Sportas ir taika – iššūkių įveikimas“

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Lietuvos olimpinės akademijos sesija „Sportas ir taika – iššūkių įveikimas“

Lietuvos olimpinės akademijos sesija „Sportas ir taika – iššūkių įveikimas“

2019 11 13


Lapkričio 13 d. Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko Lietuvos olimpinės akademijos sesija „Sportas ir taika – iššūkių įveikimas“, skirta studentams, jaunimui. Sesijoje dalyvavo studentai iš LSU, VU ir Vilniaus verslo kolegijos, 2019 m. LOA jaunimo stovyklos dalyviai.  Susirinkusius pasveikino LSU sporto ir partnerystės prorektorius doc. dr. Vidas Bružas.  Sesijai pirmininkavo LOA viceprezidentas prof. habil. dr. Algirdas Raslanas.
Kazickų šeimos fondo koordinatorius Arminas Vareika padėjo suprasti fondų paskirtį Lietuvoje ir pasaulyje, pateikė Jaunimas gali ir Hoops4hope sporto programos pavyzdžius, kalbėjo apie mažus miestelius, kaip juose gali atgimti sportas. Per savo gimtojo miestelio – Pumpėnų – pavyzdį, A. Vareika gvildeno klausimus, kaip aš galiu pradėti kurti, ar man reikalingas fondas?
LOA Tarybos narė Ramūnė Motiejūnaitė skaitė pranešimą „Sportas ir taika – nuo senovės iki dabar“. R. Motiejūnaitė aptarė sporto ir taikos kaitą nuo senovės Olimpijos žaidynių iki šių laikų, kalbėjo, kaip kito situacija sporte, ar visada sportas galėjo padėti taikai, pateikė pavyzdžių, kaip sportininkai skleidė savo ideologinius įsitikinimus, aptarė, kaip sunku atrasti dialogą tarp valstybių, bet bėgant laikui sportas tam gali padėti, nors ir mažais žingsniais. Trumpai aptarti sąžiningumo ir olimpinio judėjimo, olimpizmo siekiai.
2018 ir 2019 m. LOA jaunimo stovyklų dalyvis Karolis Būdava pasidalino įspūdžiais ir patirtimi iš 2019 m. Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesijos Graikijoje, kvietė studentus įsijungti į LOA vykdomas veiklas.
Dopingo poveikį lyties tapatybei aptarė Rima Valentienė, Lietuvos antidopingo agentūros atstovė. Ji pasakojo apie problemas susijusias su dopingo, parodė konkrečius pavyzdžius, kokį poveikį lyties požymiams turi neleistini preparatai. R. Valentienė supažindino su naujovėmis pasauliniame antidopingo kodekse, kokie kriterijai lemia medžiagų ir metodų įtraukimą į draudžiamąjį sąrašą.
Diskusijos vyko dviejose darbo grupėse, kurių moderatoriai – LOA 2018 ir 2019 m. studentų stovyklų dalyviai: Karolis Būdava (Vilniaus verslo kolegija, Tarptautinės olimpinės akademijos Jaunimo sesijos 2016 m. dalyvis), Ernestas Rutkauskas (LSU), Dominyka Rizgelytė (VU) ir Domantas Bazys (LEU absolventas).
Po diskusijų grupių parengtos medžiagos pristatymo, sesiją apibendrino prof. A. Raslanas. LOA sesija – tai antras laiptelis, vykdant atranką į Tarptautinės olimpinės akademijos Jaunimo sesiją Graikijoje 2020 metais.  LOA direktorė Enriketa Prunskienė padėkojo LOA Tarybos narei, LSU dėstytojai prof. Daivai Majauskienei už pagalbą organizuojant šią LOA jaunimo sesiją.
Akimirkas iš renginio galite išvysti galerijoje.