Lietuvos olimpinės akademijos nuotolinė sesija ,,Olimpinis judėjimas ir pandemija"

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Lietuvos olimpinės akademijos nuotolinė sesija ,,Olimpinis judėjimas ir pandemija"

Lietuvos olimpinės akademijos nuotolinė sesija ,,Olimpinis judėjimas ir pandemija"

2021 11 18


Tarptautinę studentų dieną, lapkričio 17 d., vyko Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) nuotolinė sesija „Olimpinis judėjimas ir pandemija“, skirta studentams, jaunimui. Dalyvius pasveikino ir pristatė Tarptautinę, Lietuvos ir Europos olimpines akademijas bei jų veiklas LOA prezidentė, Klaipėdos universiteto profesorė dr. Asta Šarkauskienė. Sporto psichologė Aistė Žemaitytė savo pranešime „Pandeminis sportas: iššūkiai ir galimybės“ kalbėjo apie sportininkams iškilusius iššūkius pandemijos metu, apie tai, kaip mes turėtume susitaikyti su pokyčiais, ko mums reikia imtis, kai nepavyksta įgyvendinti išsikeltus uždavinius bei „užsidaro durys“ bei aptarė teigiamus ir neigiamus pandemijos aspektus. Lietuvos olimpietė Eglė Balčiūnaitė ir LTOK renginių ir projektų vadovas Ignas Gibas pasidalijo įspūdžiais ir patirtimi iš 2021 m. Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesijos, kuri vyko nuotoliniu būdu.
Sesijos moderatorė, LOA referentė olimpiniam ugdymui Ramūnė Motiejūnaitė, kalbino trijų olimpinių žaidynių dalyvį, RIO olimpinių žaidynių vicečempioną, irkluotoją Saulių Ritter - apie karjerą, atsiminimus ir įspūdžius iš pirmųjų jo olimpinių žaidynių Londone. Pašnekovas papasakojo apie jausmus ir mintis, kurie kyla stovint ant olimpinių prizininkų pakylos, apie iššūkius besiruošiant žaidynėms ir kokia situacija buvo Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Diskusijos vyko dvejose darbo grupėse, kurių moderatoriai – TOA jaunimo sesijų dalyviai – Eglė Balčiūnaitė (2021), Ignas Gibas (2021), Paulius Martinkėnas (2020), Diana Krečienė (2018) ir Ernestas Vaitkevičius (2017). Po diskusijų grupių parengtos medžiagos pristatymo, sesiją apibendrino ir padėkojo visiems dalyvavusiems moderatorė R. Motiejūnaitė.