Jaunimo stovykla 2020

Jaunimo stovykla 2020

2020 08 31


Rugpjūčio 27 – 30 dienomis Lietuvos Olimpinė akademija organizavo jaunimo stovyklą „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“.
Pirmąją dieną pradėjome ekskursija po Sapiegų rūmus, kur gidas Donatas papasakojo daugybę istorijų apie šių rūmų gyventojus. Tądien susipažinome su žiemos sporto šakomis. Greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkai ir treneriai Virginija Ogulevičienė ir Aleksandr Myklukhapristatė apie šio sporto subtilybes, o dalyviai galėjo išbandyti pačiūžų aštrumą. Biatlono treneris Darius Čepulis ir 2006 m. Turino žiemos olimpinių žaidynių dalyvis biatlonininkas Karolis Zlatkauskas ne tik supažindino su savo sporto šaka, bet  ir pamokė mus šaudymo technikos. LOA referentė olimpiniam ugdymui Ramūnė Motiejūnaitė išsamiai išdėstė Olimpinių žaidynių istoriją, aptarė jų organizavimo problemas.
Antroji Jaunimo stovyklos diena skirta vasaros olimpinėms žaidynėms. O ji buvo pilna įspūdžių, juoko, fizinio ir protinio aktyvumo. Dieną pradėjome pažintimi su paplūdimio tinkliniu. Vilniaus vaikų tinklinio klubo treneris Vasilij Burakinskij mokė žaidimo technikos. Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė pristatė, koks turi būti lyderis, kokios savybės svarbiausios, ar kiekvienas žmogus gali būti lyderiu. Su Lietuvos žolės riedulio rinktinės žaidėja Ugne Chmeliauskaite, treneriu Sergejumi Gavrilovu ir jaunaisiais Vilniaus m. SŽK „Žuvėdra“ sportininkais "gainiojome" žolės riedulio kamuoliuką, išmokome smūgiuoti ir išbandėme savo jėgas žaisdami. O po šios treniruotės – tiesiai į kovų menus. Susipažinome su Brazilijos kovų menu – Capoeira. Išmokome kelis judesius, o tuomet keliavome į diskusiją apie ieškojimus ir pasirinkimus, kur stovyklos dalyvis Elvinas pasidalino savo patirtimi apie 100 km bėgimą basomis. Dienos kulminacija –  naktinės orientavimosi varžybos mieste.
Trečios dienos rytą mus budino „City Boxing“ klubo treneris Aleksandras Baranovas, vedęs mankštą su bokso elementais.  O Vingio parke Lietuvos triračių sporto asociacijos prezidentė Aušra Kriškoviecienė supažindino su triračiais, skirtais neįgaliesiems. Turėjome galimybę parke pabėgioti su šiuo „prietaisu“, palengvinančiu judėjimą negalią turintiems žmonėms. Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis papasakojo apie paralimpinį sportą, o paralimpinis čempionas Nerijus Montvydas – apie golbolą. Po diskusijos su svečiais, skubėjome į sporto salę, kur Neįgaliųjų sporto klubo „Atrama“ krepšininkai supažindino su savo sporto šaka. Išbandėme krepšinio specifiką sėdint vežimėlyje. Po sporto užsiėmimų LOA administratorius Karolis Būdava pasakojo apie Tarptautinės ir Lietuvos olimpinių akademijų veiklas. Dieną baigėme diskusija apie dopingą, jo padarinius ir galimybes pasirinkti.
Ketvirtos dienos rytinę mankštą vedė R. Motiejūnaitė, kuri supažindino mus su slidinėjimo žingsneliais bei pakvietė išbandyti šiaurietišką vaikščiojimą. Tradiciškai stovyklos aptarimas prieš išsiskiriant... LOA direktorė Enriketa Prunskienė padėkojo dalyviams už aktyvumą, gerą nuotaiką, palinkėjo, kad olimpinės vertybės, apie kurias kalbėta visos stovyklos metu, rastų vietą jų širdyse, jų gyvenimuose, jų aplinkoje, jų šeimose.
Stovyklos dalyvių nuoširdžios padėkos Lietuvos olimpinei akademijai bei stovyklos koordinatoriams – E. Prunskienei, R. Motiejūnaitei, K. Būdavai – už galimybes atrasti save ir naujus draugus, išbandyti naujas sporto šakas.
Stovyklos sustabdytas akimirkas galite pamatyi čia