Jaunimo stovykla "Olimpinės vertybės studentų gyvenime" (2019)

JAUNIMO STOVYKLA 2019

Balandžio 11 – 14 dienomis jau trečią kartą Lietuvos Olimpinė akademija organizavo jaunimo stovyklą „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“. Dalyvavo aktyvūs, besidomintys sportu ir olimpinėmis vertybėmis jaunuoliai. Jaunieji dalyviai keturias dienas gyveno sportiniu ritmu, dalinosi olimpinėmis idėjomis, susipažino su Vilniaus Lukiškių raj.
Stovyklos metu išsamiai pristatyta ir aptarta Olimpinių žaidynių istorija, šių laikų olimpinių žaidynių organizavimas bei jo problemos (Ramūnė Motiejūnaitė, LOA Tarybos narė, Peloponeso universiteto doktorantė). Studentai sužinojo apie sporto valdymo sistemą (prof. Algirdas Raslanas, LOA viceprezidentas), apie savanoriavimo naudą ir olimpinių vertybių svarbą jaunimui  (Vilija Gerasimovičienė, LOA narė, VIKO dėstytoja). Programą „Jaunimas gali“ pristatė Arminas Vareika, socialinių programų koordinatorius. Vyko diskusijos apie lygias galimybes sporte, apie moteris sporte. Studentai susipažino su aktyvių metodų taikymu ugdant olimpines vertybes.
Specialiosios olimpiados sporto programos „Jaunieji atletai“ koordinatorė Lietuvoje Aušra Kriškoviecienė supažindino stovyklos dalyvius su specialiąja olimpiada ir bočios žaidimu.
Stovyklos dalyviai džiaugėsi renginio koordinatorių – LOA direktorato darbuotojų Enriketos Prunskienės ir Ramūnės Motiejūnaitės – pasiūlyta galimybe susipažinti ir išbandyti tokias sporto šakas, kaip golbolas (aklųjų riedulys), regbis, ledo ritulys, neįgaliųjų tinklinis, beisbolas, akmenslydis bei bokso pradžiamokslį.
Studentai į stovyklą atvažiavo ne atostogauti. Jau pirmąją dieną pasinėrė į sporto pasaulį. Išbandę bočią, išklausę prof. A. Raslano paskaitą, jaunieji dalyviai stebėjo ir žaidė golbolą su treneriais Valdu Gecevičiumi ir Sandra Šalčiūte. Lietuvos rinktinės nariai, paralimpiniai čempionai supažindino su šio žaidimo taisyklėmis. Naktinės orientavimosi varžybos sukėlė daug gerų emocijų.
Antroji stovyklos diena buvo dar aktyvesnė. Ji buvo pilna įspūdžių, juoko, fizinio ir protinio aktyvumo. Dieną pradėję mankšta, šiaurietiškuoju ėjimu, studentai susidomėję klausėsi V. Gerasimovičienės. Po teorinės dalies keliavo į Vingio parką žaisti džentelmenų žaidimo - regbio. Kaip pridera, ten studentai turėjo ir "trečiąjį kėlinį" su arbata bei sausainiais. Su regbiu supažindino Vilniaus regbio akademijos treneris Vidmantas Valys, kuris savo charizma užbūrė mūsų studentus. Pasistiprinę dalyviai išbandė pačiūžas, ledo ritulio lazdas. Buvęs Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjas, dabar jau ledo ritulio akademijos „Hockey Punks“ vyr. treneris Mindaugas Kieras supažindino su šios sporto šakos subtilybėmis. Kai kam teko patirti ir ledo „kietumą“. O diena baigėsi su sėdimuoju (neįgaliųjų) tinkliniu  su SK „Feniksas“ žaidėjais bei jų treneriu Eduardu Strašunsku.
Trečioji diena prasidėjo beisbolu. Trenerė Nomeda Neverauskaitė ir jos jaunieji pagalbininkai pamokė studentus, kaip reikia žaisti softbolą ir beisbolą. Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas ir jo kolega mokė „šlifuoti“ akmenis, o studentai mėgavosi žiemos šalčiu ir akmenslydžio žaidimu.
Ketvirtos dienos rytą mankštą vedė „City Boxing“ klubo treneris Aleksandras Baranovas. Bokso elementai labai patiko studentams.
Stovyklos dalyviai domėjosi Lietuvos olimpinės akademijos vykdomomis programomis, Tarptautinės olimpinės akademijos organizuojamomis sesijomis bei mokymais.
Jaunimo stovyklos sustabdytas akimirkas galite rasti Nuotraukų galerijoje.

Rėmėjai

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en