Jaunimo stovykla „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“ (2018)

Į Lietuvos olimpinės akademijos organizuotą keturių dienų  stovyklą „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“ susirinko aktyvūs, besidomintys sportu ir olimpinėmis vertybėmis jaunuoliai iš 9 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Stovyklos metu jie įdėmiai klausėsi lektorių pasakojimų apie olimpinių žaidynių istoriją, organizavimą (Peloponeso doktorantė Ramūnė Motiejūnaitė), neįgaliųjų sportą ir jame kylančius iššūkius (Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius), dopingo vartojimo problemas (Lietuvos antidopingo agentūros švietimo ir informacijos vadybininkė Rima Valentienė), savanorystę sporte (kūno kultūros mokytoja Diana Krečienė), uždavė galybę klausimų, diskutavo.

Stovyklos dalyviai džiaugėsi renginio koordinatorių – LOA direktorato darbuotojų Enriketos Prunskienės ir Ramūnės Motiejūnaitės – pasiūlyta galimybe tiesiogiai susipažinti ir išbandyti tokias sporto šakas, kaip biatlonas, sportinė gimnastika, fechtavimas, kalnų slidinėjimas, aklųjų stalo tenisas, orientacinis bei boksas.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre stovyklos dalyviai bandė žaisti aklųjų stalo tenisą, padedami trenerio Vyganto Mockūno. Naktinis orientacinis leido studentams artimiau susipažinti bei pažinti Vilnių.

Biatlono šaudykloje Nemenčinėje (Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla) pasitiko Lietuvos rinktinės narys Rokas Suslavičius ir Sporto mokyklos direktorius, biatlono veteranas Marijan Kačanovski, kurie ne tik įdomiai pristatė savo sporto šaką, bet ir suorganizavo varžybas tarp stovyklos dalyvių.

Su sportinės gimnastikos specifika, reikalavimais, taisyklėmis supažindino Vilniaus miesto sporto centro treneriai Jevgenijus Izmodenovas, Inga Levanienė ir Laura Švilpaitė (Londono OŽ dalyvė). Įvairius pratimus demonstravo ne tik jaunieji VMSC gimnastai, bet ir olimpietis Robertas Tvorogalas. Jaunimo stovyklos dalyviai noriai mankštinosi kartu su sportininkais, išbandė savo galimybes ant kai kurių prietaisų, diskutavo apie sporto ir profesijos sąsajas. VMSC direktorius Marius Jukonis pakvietė kitąmet susipažinti ir su kitomis Centre kultivuojamomis sporto šakomis.

 Su fechtavimu supažindino Pekino OŽ šiuolaikinės penkiakovės vicečempionas Edvinas Krungolcas. Visi turėjo galimybę pačiupinėti špagą, šalmą, Edvino fechtavimosi aprangos dalis bei išmokti šio sporto pradžiamokslio elementų.

„Slidinėjimo akademijos“ instruktoriai mokė kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sporto pradmenų ant naujausių sukamųjų treniruoklių. Šios akademijos steigėjas Richard Schrijer papasakojo, kaip slidinėjimo simuliatoriai leidžia išmokti slidinėti ir be sniego.

Du rytus mankštas energingai vedė bokso treneris Aleksandras Baranovas, pakvietęs ir į „City Boxing“ klubą. Bokso elementai labai patiko stovyklos dalyviams. Diskusijos, aktyvus darbas grupėse džiugino organizatorius. O vakarais visi susirinkdavo žiūrėti filmų olimpine, antidopingo tematika.

Stovyklos dalyviai domėjosi Lietuvos olimpinės akademijos vykdomomis programomis, Tarptautinės olimpinės akademijos organizuojamomis sesijomis bei mokymais.

Sustabdytos stovyklos akimirkos čia

Rėmėjai

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en