VII Tarptautinis simpoziumas „Sportas, visuomenė, kultūra“

VII Tarptautinis simpoziumas „Sportas, visuomenė, kultūra“

Tarptautinė olimpinė akademija kartu su Graikijos studijų centru ir Harvardo universitetu antros ir trečios pakopos studentams organizuoja tarptautinį simpoziumą „Sportas, visuomenė, kultūra“. Šiais metais tai jau VII-asis simpoziumas. Liepos 11-13 d. organizatoriai sukvietė per 80 studentų, profesorių ir kviestinių svečių iš Graikijos, Kipro, kitų Europos ir Amerikos universitetų. Simpoziume dalyvavo ir Peloponeso universiteto doktorantė, LOA Tarybos narė Ramūnė Motiejūnaitė. Simpoziumo pagrindinė tema „Athla žmonėms: Demokratija, Imperija ir Atletikos galia“.  Dalyviai gilinosi į Senovės ir šių laikų olimpinio sporto sąsajas. Pranešimai buvo skaitomi anglų ir graikų kalbomis.

Pranešimai:
Gregory Nagy „Imperialinės ideologijos kilimas ir kritimas sporto renginiuose Senovės Graikijoje“ (abstraktas).
Maša Culumovic „Atvesti žmones į šviesą: pergalė ir Olimpiečių 5 bendruomenė“ (abstraktas).
Sarah C. Murray „Nuogumo sporte praktika Peloponeso sistemoje: Dorian bendruomenės, Meritocracy ir socialiniai pokyčiai iš apačios į viršų“ (abstraktas).
Philip Sapirstein „Keliaujantys sportininkai ir meistrai Senovės Olimpijoje“ (abstraktas).
Paul Christesen „Atletika, galia ir tapatybė Spartoje“ (abstraktas).
Charles Stocking „Patroklus laidotuvių žaidimai: senovės šaknys šių laikų jėgos problematikai“ (abstraktas).
Stamatia Dova  „Lucian, Soustos ir Pirmoji šių laikų Olimpiada“ (abstraktas).
Konstantinos Georgiadis „Olimpinių žaidynių atgaivinimas ir Pierre'o de Coubertino idėjos formuojant demokratinę sąmonę“ (abstraktas).

Studentai klausėsi ne tik pranešimų, bet ir dalyvavo diskusijose, kurias koordinavo Graikijos studijų centro dėstytojai. Dalyviai taip pat aplankė muziejus Senovės Olimpijoje. Kiekviena diena buvo aktyvi: pranešimai, diskusijos, darbas bibliotekoje, sporto užsiėmimai. TOA garbės dekanas Konstantinos Georgiadis ir Graikijos studijų centro direktorius Gregory Nagy džiaugėsi, kad šis simpoziumas įgauna pagreitį ir kiekvienais metais apjungia vis „Stipresnius“ studentus.

Rėmėjai

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en