Olimpinis kelias startuoja: olympicway.lt

Olimpinis kelias startuoja: olympicway.lt

Kodėl Olimpinis kelias? Olimpizmas – gyvenimo filosofija, aukštinanti ir į darnią visumą jungianti žmogaus kūno, valios ir proto savybes. Jungdamas sportą su kultūra ir švietimu, olimpizmas siekia kurti gyvenseną, pagrįstą džiaugsmu dėl įdėtų pastangų, gero pavyzdžio auklėjamąja galia, socialine atsakomybe ir visuotiniu etikos principų laikymusi. Projektas „Olimpinis kelias“ sudarytas iš trijų kategorijų: sportas, visuomenė ir knygos – tai visapusiškai atspindi olimpizmo siekius: jungti sportą, kultūrą ir švietimą.
Dažniausiai gyvenime siekiame savų tikslų, svajonių įgyvendinimo, t.y. savotiško Olimpo. Sunkiai dirbame, įveikiame įvairiausias kliūtis, sunkumus, kovojame su savo baimėmis, savo ribomis (ne tik fizinėmis, bet ir dvasinėmis, psichinėmis), savo neigiamomis nuostatomis ir t.t. Tai ir yra kelias. Kiekvieno savas. Olimpinis kelias!
Kartais viena citata, mintis gali pakeisti dieną, o kartais ir likusį gyvenimą. Tuo įkvėpimo šaltiniu būna ne tik garsūs veikėjai, juo gali būti ir šalia mūsų esantys žmonės, gal ne tokie išliaupsinti, ne tokie išgarsinti, tačiau savo gyvenimu, savo darbais įrodantys, kad jų lūpomis kalba patirtis. Patirtis, kurią verta išsaugoti, perteikti, iš kurios verta mokytis. Kviečiame visus radusius įdomių minčių, citatų jomis dalintis.
Projektas „Olimpinis kelias“ atkreipia dėmesį į mūsų kalbą. Atminkime, kad XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje mūsų kalba buvo praktiškai išnykusi ir nebevartojama viešame gyvenime, todėl yra noras ir skatinimas pateikiamas citatas versti į užsienio kalbas – tai mūsų kalbos puoselėjimas ir atvirumas pasauliui, populiarinimas ir sklaida, o tuo pačiu ir užsienio kalbų pažinimas, mokymasis.
Citatų įgarsinimas padeda suprasti citatą/-as (tuo pačiu ir kalbą/-as) ne tik tekstu (akimis), bet ir ją išgirsti (ausimis).
Startuojame su projekto „Olimpinis kelias“ Lietuvos dalimi: būtent nuo mūsų pademonstruoto pavyzdžio, noro, ambicijų, priklausys ir tai, kaip ši idėja išsikovos vietą po saule, ar paseks mūsų pavyzdžiu ir kitos šalys.
Projektas „Olimpinis kelias“ – tai nekomercinė iniciatyva, paremta savanorystės principu. Visi, kurie jungiasi prie šios iniciatyvos, negali tikėtis tiesioginės finansinės naudos, tačiau tampa kūrinio bendraautoriais. O koks tai kūrinys – priklauso tik nuo mūsų visų bendro darbo.
Kartu galime daugiau!

Projekto „Olimpinis kelias“ siekiai:
Kaupti, puoselėti, perteikti, viešinti žmonių mintis, patirtis, autorių kūrybą.
Puoselėti, populiarinti lietuvių kalbą, pažinti ir mokytis užsienio kalbų.
Siekti tarptautiškumo.

Kviečiame:   https://olympicway.lt

Dalinuosi citatomis.
Skaitome naujienas, mokslinius, analitinius straipsnius, knygas, randame įdomių minčių, idėjų – dalinkimės! Tam paruoštą formą galima rasti čia.
Vertimai į užsienio kalbas.
Kviečiame žmones (pvz.: vertėjai, mokytojai, dėstytojai ir t.t.), versti citatas iš lietuvių į užsienio kalbas. Bendraukime: ok@olympicway.lt
Įgarsinimai lietuvių ir užsienio kalbomis.
Kviečiame žmones (pvz.: vertėjai, mokytojai, dėstytojai ir t.t.), įgarsinti citatas lietuvių ir užsienio kalbomis. Bendraukime: ok@olympicway.lt
Balsavimas už patinkančias citatas.
Patiko citata – balsuokite! Jūsų mėgstamiausios, daugiausiai Jūsų palaikymo sulaukiančios citatos – Populiariausios kategorijoje.
Bendravimas socialiniuose tinkluose.
Bendraukime: socialiniuose tinkluose Facebook, Instagram, Youtube.
Bendraukime: ok@olympicway.lt

Informaciją parengė projekto vykdytojas Vidas Ivanauskas

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en