Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Kalbos

English

Teksto dydis

Surask mus „Facebook“

Lietuvos olimpinės akademijos oficiali paskyra Twitter


INFORMACIJA 
---------------------


----------------------

Rėmėjai 
 

Žurnalas „Sporto mokslas“

Lankomumas


Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas Europoje PDF Spausdinti El. paštas
2017 spalio 10, 08:17 (antradienis)


2017 m. spalio 2‒5 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku vyko tarptautinis seminaras – konferencija „The Agenda 2020 and the future of the Olympic movement“.
Azerbaidžano olimpinė akademija (prezidentas prof. dr. Aghajan Abiyev) garsėja savo gebėjimu organizuoti aukščiausio lygio renginius, kuriuose dalyvauja išskirtinės šios srities asmenybės. Konferencijoje dalyvavo 12 šalių olimpinių akademijų direktoriai ar jų atstovai.
Visus konferencijos svečius ir dalyvius pasveikimo Azerbaidžano olimpinio komiteto viceprezidentas dr. Chingiz Huseynzade.
Konferencijoje dalyvavo Europos olimpinės akademijos prezidentas prof. dr. Manfred Laemmer (GER), kuris savo pranešime kėlė klausimą, ar žiemos olimpinės žaidynės Pyeongchang (Korėja) padės suartėti Šiaurės ir Pietų Korėjai  ir apžvelgė Vokietijos patirtį.
Pasaulio lyderiai vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo srityje yra Ukraina. Šios šalies olimpinės akademijos prezidentė prof. dr. Marija Bulatova apžvelgė per 26 nepriklausomybės metus nuveiktus darbus. Tai parengtos ir išleistos solidžios knygos apie olimpizmo ir atskirų sporto šakų istoriją, kasmetiniai leidiniai vaikams. Šalyje nuolatos organizuojami renginiai, skirti vaikų žinių apie olimpinį judėjimą ir olimpines vertybes plėtrai bei praktiniam šių žinių taikymui sportinėje bei kasdieninėje veikloje.
Mano pranešimo tema ,,Pupils‘ Olympic values education: the Lithuanian example”. Pranešime buvo apžvelgta, kokios veiklos yra vykdomos ugdant vaikų ir jaunimo olimpines vertybes Lietuvoje ir Klaipėdos mieste.Konferencijoje dalyvavę Azerbaidžano sporto pedagogai turėjo unikalią galimybę iškelti jiems aktualiausius klausimus diskusijai: paklausti tai, kas jiems rūpi, pasakyti savo nuomonę ir išgirsti kompetentingų asmenų patarimus.
Dėkoju Lietuvos olimpinei akademijai už sudarytą galimybę dalyvauti šioje konferencijoje. Nuoširdžiausia padėka organizatoriams: Azerbaidžano jaunimo ir sporto ministerijai, Švietimo ministerijai,  Nacionaliniam olimpiniam komitetui, Olimpinei akademijai ir jos prezidentui prof. dr. Aghajan Abiyevui, už puikią galimybę pasidalinti aktualia informacija, diskutuoti ir nuoširdžiai pabendrauti su vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo Europoje lyderiais.

Parengė prof. dr. Asta Šarkauskienė
Klaipėdos universiteto Kūno kultūros katedros vedėja
Lietuvos olimpinės akademijos tarybos narė
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack