Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Kalbos

English

Teksto dydis

Surask mus „Facebook“

Lietuvos olimpinės akademijos oficiali paskyra Twitter


INFORMACIJA 
---------------------


----------------------

Rėmėjai 
 

Žurnalas „Sporto mokslas“

Lankomumas


Įspūdžiai iš Olimpijos PDF Spausdinti El. paštas
2017 liepos 10, 11:33 (pirmadienis)Birželio 17 – liepos 1 dienomis vyko Tarptautinė olimpinės akademijos sesija. Ji vyko senajame Olimpijos miestelyje, kur buvo Olimpinių žaidynių pradžia. Sesijos metu teko susipažinti su antikinės Graikijos kultūra, tradicijomis ir vertyvėmis, buvo aplankyti įvairūs muziejai, senovinis Delfų ir Olimpijos miesteliai. Vyko paskaitų ciklas, kurias skaitė garsūs įvairių šalių dėstytojai. Taip pat buvo galimybė susipažinti ir išklausyti Olimpinių žaidynių dalyvių patirtį ir įspūdžius.
Po paskaitų turėjome grupinius projektus, reikėjo sugalvoti mums rūpimus klausimus ir į juos surasti atsakymus. Vyko daug diskusijų, nes mano grupėje buvo 11 žmonių ir visi mes buvome iš skirtingų šalių, skirtingų tikėjimų ir skirtingai susiję su Olimpiniu judėjimu. Buvo įdomu išklausyti įvairių pasakojimų, kaip olimpizmas skleidžiamas skirtingose šalyse. Tačiau dažnai problemos kiekvienoje šalyje buvo panašios, trūkumas švietimo ir valdžios pagalbos.
Olimpinės sesijos metu vyko ne tik paskaitos ar ekskursijos, bet buvo sporto ir menų renginiai. Visi norintys galėjo varžytis tinklinyje, futbole, krepšinyje ar stolo tenise. Aš pats žaidžiau krepšinį. Komandos buvo sudarytos mišrios (4 merginos ir 4-5 vaikinai). Žaidėmė klasikinį krepšinį 5 prieš 5, aikštėle turėjo būti nemažiau 2 merginų vienu metu. Teko žaisti prieš Albanijos rinktinės narį, Norvegijos aukšiausios krepšinio lygos žaidėją. Turnyras vyko 4 dienas ir mano komanda užėmė garbingą III vietą. Taip pat, buvo surengtos lengvosios atletikos žaidynės, kuriose dalyvavo beveik visi. Visi norintys galėjo dalyvauti šokių, menų, dainavimo pamokose. Po šių pamokų, suorganizuotas renginys, pristatyti tai, ką menų laiku padarė, kaip išmoko šokti ar dainas kokias moka.
Stovykloje dalyvavo virš 150 žmonių iš 88 skirtingų šalių. Todėl kiekvienas vakaras buvo įdomus, nes laisvu laiku buvo galima susipažinti su įvairiausiais žmonėmis. Visi buvo draugiški, linksmi, noriai bendraujantys, tačiau kiekvienas individualybė – turintis kažko tokio, ko kiti neturi ir dėl to labai smagu su jais pabendrauti ir užmezgti šiltus santykius.
Dvi savaitė stovykloje prabėgo labai greitai, visi susidraugavo, todėl sunku buvo išsiskirti. Bet šios dvi savaitė paliko nepamirštamus įspūdžius, bei suteikė galimybę dar giliau pažinti Olimpines vertybes, kurias stengsiuosi perteikti savo draugams, pažystamiems ar naujai sutiktiems žmonėms. Kaip vienas dėstytojas pasakė: „nereikia stengtis supažindinti su Olimpinėmis vertybėmis didelę auditoriją, užteks bent vieno žmogaus, kuris patikės, tada vertybės galės toliau gyvuoti“ . Kas be ko, po šios sesijos susiradau tiek draugų, kad nevaržomai galėčiau pakeliauti ir daugelyje valstybių turėčiau geriausius gidus – savo draugus.
Dėkoju LOA, kad suteikė man galimybę išvykti į Tarptautinės olimpinės akademijos 57 sesiją.

Ernestas Vaitkevičius 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack